خبرنامه کرونا

61

خبرنامه کرونا

 

امیکرون
امیکرون
۹فوریه
بر طبق آمار واشنگتن پست، امیکرون در حال حاضر مسئول تقریبا ۱۰۰% موارد کرونا در آمریکا میباشد. مرگ و میر ناشی از امیکرون در طی ۷ روز بیشتر از ۲۶۰۰ نفر بوده است که بالاترین آمار فوتی ها را در طی سال گذشته میباشد!
در پاییز سال گذشته، بالاترین آمار مرگ و میر ناشی از شیوع نوع دلتا، ۲۰۰۰ نفر در یک روز اعلام شد و در ژانویه سال گذشته این آمار به بالاترین حد خود یعنی ۳۰۰۰ نفر در یک روز رسید. این آمار مربوط به زمانی می باشد که واکسیناسیون کووید به صورت گسترده ای انجام نشده بود.
به نظر می‌رسد که سویه امیکرون شدت کمتری از علائم در بیماران ایجاد میکند، اما از آنجایی که بسیار با سرعت انتقال پیدا میکند، تعداد افراد مبتلا بسیار زیاد می باشند. بر این اساس گرچه علائم بیماری خیلی شدید نیست، درگیری تعداد زیادی از افراد، ایجاد آمار مرگ های بالاتری را به همراه خواهد داشت.
بیشترین تهدید برای افرادی است که بالای ۷۵ سال سن دارند و واکسینه نشده اند و نیز افرادی که از بیماری‌های زمینه ای رنج میبرند.
بر طبق آمار، ۵۰% از مرگ و میر در ژانویه ۲۰۲۲ در گروه سنی بالای ۷۵ سال بوده است در حالیکه این آمار برای ورژن دلتا در سپتامبر ۲۰۲۱، ۳۵% بوده است.
بر طبق آمار یک اپیدمیولوژیست در دانشگاه فلوریدا، ۸۵% فوتی های زمستان سال پیش در میان افراد سالخورده بوده است و ۶۰ % از این آمار آن مربوط به ورژن دلتا و ۸۰ درصد مربوط به ورژن امیکرون بوده است. شاید علت این آمار، عدم تزریق دوز بوستر قبل از شیوع ورژن امیکرون باشد.
گرچه امیکرون در افراد جوان خیلی خطر ساز نبوده است ولی آلودگی این افراد، سالخوردگان را در خطر قرار می‌دهد.
بر طبق آمار، ۹۵% افراد بالای ۶۵ سال در آمریکا، حداقل یک دوز واکسیناسیون را دریافت کرده اند.
۸۸.۵ % واکسیناسیون کامل دریافت کرده اند، در حالی که فقط ۶۲.۵ % دوز بوستر دریافت کرده اند.
منبع: webmd
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + پنج =