نرسیدن به اوج لذت جنسی در خانم ها

110

ارگاسم چیست؟

ارگاسم یا ارضا به معنای اوج تحریک و هیجان جنسی است.در واقع ارگاسم یا ارضا شدن را می‌توان به قله سکس و رابطه جنسی تشبیه کرد.ارضا شدن یک احساس نیرومند است که در ارتباط با لذت جسمی – روانی تعریف می‌شود. این احساس موجب تخلیه روانی نیروی برآمده از امیال جنسی در فرد می‌گردد.

طبق آمار ، تقریبا ۱۰۰ درصد خانم‌ها به اوج لذت جنسی نمیرسند ولی خبر ندارند چون آن را تجربه نکرده اند.
برای تجربه کردن اوج لذت جنسی، راهکارهای آموزشی وجود دارد.
مهم‌ترین قدم ایجاد یک تعادل بین انقباض عضلات و ریلکس کردن آنها در زمان فعالیت جنسی میباشد.
بسیاری از خانم‌ها نمی دانند چطور می‌توان هم زمان انقباض و ریلکسیشن داشت. برای انجام این کار دو مرحله وجود دارد.

 

اضطراب در سکس
اضطراب در سکس

 

چگونه در دو مرحله ارگاسم کامل داشته باشم :

۱-انقباض
مدل کششی که خانم‌ها را کمک می‌کند تا به اوج لذت جنسی برسند، کشش عضلات است. (میوتونیا)
بسیاری از خانم‌ها این باور غلط را دارند که در زمان رابطه جنسی فقط باید دراز بکشند و ریلکس باشند اما باید در نظر داشت که کشش عضلات برای رسیدن به اوج لذت جنسی یا همان ارگاسم ضروری است.
بر اساس تحقیقات، مشخص شده است بیشتر خانم‌ها اولین ارگاسم خود را زمانی تجربه می‌کنند که هم زمان کشش مناسبی در عضلات باسن و شکم و پا ایجاد می‌کنند.
بیشترین عضلات درگیر در ایجاد ارگاسم، در قسمت پایینی لگن هستند. در واقع همان عضلانی که زمانی که شما میخواهید ادرار خود را نگه دارید، منقبض میکنید، در رسیدن به ارگاسم هم شما را کمک می‌کنند.

مکانیسم ایجاد ارگاسم توسط کشش در عضلات:

تحریک جنسی و منقبض کردن عضلات مشخص باعث افزایش جریان خون در بدن و در پی آن در قیمت واژینال می‌شود.
نقش ایجاد تحریک جنسی، بسیار در رسیدن به ارگاسم مهم است.
۲- خاتمه دادن
قسمت ریلکسیشن به مغز مربوط می‌شود. در زمان انجام سکس، یک خانم باید متمرکز به احساس تحریک باشد.
در زمان سکس، با افکار خاصی می‌توانند این تمرکز را ایجاد کنند. به طور مثال اینکه چقدر این رابطه لذت بخش است و …در واقع مغز باید از افکار پراسترس و منفی دور شود تا مرحله مغزی هم به خوبی به پایان برسد.

 

واکنش مغز در هنگام سکس
واکنش مغز در هنگام سکس

 

علل دیگر ارگاسم ناموفق:

از علل دیگر عدم موفقیت در ارگاسم می‌توان به بیماری‌های زمینه ای و یا مصرف داروهای خاص که روی سیستم عصبی اثر میگذارند اشاره کرد.
در چنین شرایطی باید با پزشک خود مشورت کنید.
گزینه های درمان فعلی :
– یک دستگاه که توسط FDA تایید شده به نام Eros که کمک به افزایش جریان خون در واژن می‌کند .
– کرمهایی که به صورت موضعی حساسیت منطقه ژنیتال را بالا میبرند و کمک به ارگاسم می‌کنند. اگر چه این کرمهای مصرفی که بدون نسخه قابل ارائه هستند توسط FDA تایید نشده اند ولی بر طبق تجربه کمک کننده بوده اند.

 

ناتوانی در ارگاسم می تواند ناامید کننده باشد و ممکن است در روابط شما تأثیر بگذارد.با این وجود، ممکن است بادرمان مناسب بتوانید به اوج لذت برسید. مهم است بدانید که شما تنها نیستید.بخشی از درمان های فردی یا زوجی روی نحوه دیدگاه شما به روابط جنسی تمرکز دارد.

مراجعه به یک درمانگر می تواند به شما و شریک زندگی تان کمک کند تا در مورد نیازها و خواسته های جنسی دیگران اطلاعات بیشتری کسب کنید.

همچنین هرگونه مسائل مربوط به محیط یا استرس های روزمره نیز که ممکن است در ناتوانی شما در ارگاسم نقش داشته باشد را مورد بررسی قرار می دهند . حل این علل اساسی می تواند در آینده به ارگاسم رسیدن خانم ها کمک کند.

منبع:webmd

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × سه =