روشهای کلی برنزه کردن پوست

58

 

روشهای کلی برنزه کردن پوست

 

روش های برونزه شدن
روش های برونزه شدن

 

به طور کلی ۳ روش برای برونزه شدن وجود دارد:

۱- با استفاده از آفتاب
۲- بدون استفاده از آفتاب با اتوبرنز کننده ها
۳- استفاده از دستگاه سولاریوم

در روش اول یعنی با آفتاب، از روغنهایی استفاده میشود که دارای SPF پایین هستند مثلا محدوده ۴ تا ۱۰و بعد از مالیدن روی کل بدن و صورت، فرد در معرض آفتاب قرارمیگیرد و به تدریج طی زمان بسته به نوع پوست فرد و رنگش، پوست برنزه میشود.

روش مصرف اتوبرنز کننده ها:
با دستکش محصول را روی صورت بمالید یا پمپ کنید و یکنواخت پخش کنید. برای افزایش مدت دوام تا ۳ روز میتوانید این عمل را تکرار کنید. بر روی نواحی زانو‌، آرنج و قوزک پا مقدار کمتری استفاده کنید تا باعث تیره تر شدن این نواحی نسبت به جاهای دیگر نشود.

تست حساسیت:

قبل از مصرف روی پوست ناحیه بازو تست شود و بعد از ۲۴ ساعت بررسی شود.

روش سولاریوم:

 

سولاریوم
سولاریوم

 

در این روش روغنهای مصرفی برای برنز شدن روی کل بدن مالیده میشوند و فرد داخل دستگاه که اشعه ماورای بنفش ساطع میکند به مدت مشخص میماند.

در روش استفاده از نور آفتاب طبیعی و یا استفاده از دستگاه سولاریوم جهت برنز کردن پوست، هر دو با تابش اشعه های مضر، میتوانند باعث پیری زودرس پوست و گاهی سرطانهای پوستی شوند. بنابراین این روشها باید با احتیاط انجام شود.
️باید در نظر داشت که استفاده از ضد آفتاب برای این افراد گرچه ملانین پوستشان زیاد شده باز ضروری میباشد و بهتر است بعد از در معرض آفتاب بودن، از محصولات After Sun برای رفع التهابات و خشکی های ایجاد شده استفاده شود.

استفاده از روش برنز کردن در بیماری برص یا ویتیلیگو:
داروی پسورالن استفاده میشود که باعث افزایش حساسیت پوست به اشعه ماورا بنفش میشود و بعد بیمار با دستور زمانی پزشک در مقابل نور آفتاب یا نور مصنوعی قرار میگیرد تا قسمتهای کم رنگ، پررنگتر شوند و پوست یکدست شود.

از اتوبرنزها استفاده میشود تا رنگ پوست فرد دارای ویتیلیگو یا برص یا پیسی، یکنواخت رنگ شود.

 

نظرات بسته شده است.