شامپو رنگ مو

22

شامپو رنگ مو

 

شامپو رنگ مو
شامپو رنگ مو
از اسمش پیداست که هم شامپوست و هم رنگ مو، یعنی دقیقا مثل شامپو روی موهایتان قرار میگیرد و سریع شسته می‌شود و رنگی به موهایتان می‌دهد.

شامپو رنگ مو با رنگ دائمی چه تفاوتی دارد؟

رنگ موهای دائمی به صورت شیمیایی رنگ دانه‌های مو را از آن جدا می‌کنند و رنگ دانه رنگ شیمیایی را به حای آن می‌نشانند، ماندگاری طولانی مدت دارند و برای افرادی که موهای بلندی دارند به صرفه‌تر هستند.
شامپو رنگ مو اما فقط لایه‌ای از رنگ روی موها قرار می‌دهد، هر چه غلظت این مواد بیشتر باشد، ماندگاری بالاتر و رنگ تیره تری خواهد داشت.
شامپوهای رنگ ماندگاری زیادی ندارند. از این نظر، بین رنگ موهای نیمه دائمی و دائمی قرار می‌گیرند. باید بدانید دوام این محصولات بیشتر از چند روز نیست. شامپوهای رنگ تنوع رنگی خوبی دارند. حتی در رنگ‌های فانتزی هم موجودند.
شامپو رنگ می‌تواند سفیدی موها را بپوشاند. بنابراین، برای تیره کردن موهای سفید می‌توان از آن استفاده کرد.
شامپوهای رنگ تنها لایه‌ای از رنگ را روی ساقه مو ایجاد می‌کنند. به همین دلیل، ماندگاری کمتری نسبت به رنگ‌های دائمی دارند. بنابراین، باید در هر بار شست‌وشوی موها از آنها استفاده شود.

شامپو رنگ مو جزو کدام دسته از مدل های رنگ مو قرار می گیرد؟

اصولا رنگ موها به سه دسته اصلی تقسیم می شوند، رنگ موهای موقت، رنگ موهای نیمه موقت و رنگ موهای دائمی یا رنگ موی شیمیایی. رنگ موهای دائمی رنگ هایی هستند که به صورت جداگانه یا همراه با ترکیبات اکسیدان مورد استفاده قرار می گیرند و شامپو رنگ مو جزو این دسته محسوب نمی شود. به این صورت که ابتدا رنگدانه موها با این ترکیبات اکسیدانی بیرون کشیده می شوند تا موها حالت دکلره پیدا کنند و بعد از رنگ مو استفاده می شود تا روی موی بی رنگ شده رنگ دلخواه ایجاد شود. مهم ترین خصوصیت رنگ موهای دائم تنوع رنگی بالاست یعنی می توان موی تیره را به موهای روشن یا خیلی روشن تبدیل کرد و موهای روشن را هم به رنگ تیره تغییر داد.
شامپو رنگ مو
شامپو رنگ مو

روش مصرف شامپو رنگ:

۱.قبل از استفاده از شامپو رنگ، اگر برای اولین بار استفاده می کنید و یا برند جدیدی را خریداری کرده اید پیشنهاد می‌کنیم اول روی قسمت بسیار کوچکی از پوستان آن را تست کنید.
۲. قبل از استفاده از شامپو، توصیه می شود مو‌ها را تمیزکنید و چربی و آلودگی‌ها را از روی آن پاک نمایید. پس قبل از آن با استفاده از شامپوی معمولی مو ها را بشورید و بعد شامپوی رنگ را بزنید. شامپو رنگ‌ها دارای قدرت پاک‌کنندگی نمی باشند و نمی‌توانید با استفاده کردن ازآن‌ها به عنوان شامپو پاک کننده چربی سررا تمیز کنید.
۳. کمی از شامپو رنگ مو را با آب ترکیب کنید و بعد به مو‌ها بمالید و به مدت پنج تا ده دقیقه صبر کنید و سپس آب کشی نمایید.
۴. هر اندازه مواد مورد استفاده شما غلیظ‌تر و مدت آن روی مو‌ها طولانی‌تر شود، مو‌ها بیشتر رنگ می‌گیرد. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که بیشتر از ده دقیق ماندن آن روی سر باعث آسیب دیدن موهایتان می شود.
۵. بعد از پایان زمان لازم باید با آب گرم و بدون شامپو و یا نرم کننده ای دیگر موها را شست و شو نمایید تا مو ها کاملا تمیز و شفاف شوند.
۶. مواظب باشید در مصرف شامپو‌های رنگ زیاده روی نکنید. و سعی کنید بیشتر از هر دو هفته یکبار از از آن ها استفاده نکنید. زیرا مصرف زیاد این شامپو‌های رنگ می‌تواند منجر به تحریکات پوستی خطرناک شود.

آیا این رنگ ها فقط مخصوص آقایان است؟

این شامپو رنگ ها بیش تر برای افرادی مناسب می باشد که موهای کوتاهی دارند و دنبال تنوع رنگی نیستند و کم تر خانمی به سمت آن هاگرایش می یابد. زیرا اکثرخانم ها موهای بلند تر و پرحجم دارند و استفاده از این مدل شامپوها برای آن ها مقرون به صرفه نمی باشد. آقایانی که دارای موهای زبر، خشن و پرپشتی می باشند یا دارای بیماری های داخلی و عمومی هستند، موهایشان مشکل تر رنگ می گیرد، این مدل مناسب نمی باشد زیرا این شامپو ها روی موهای کم حجم تآثیر خوبی می گذارند.
شامپو رنگ آقایان
شامپو رنگ آقایان

مزایای استفاده از شامپو رنگ مو

  • استفاده راحت و آسان
  • پوشاندن موهای سفید
  • افزایش سرعت رنگ کردن مو
  • نداشتن عوارض رنگ های شیمیایی

معایب استفاده از شامپو رنگ مو

  • زمان ماندگاری کم
  • کدر شدن رنگ موها
  • قرمز شدن و ورم کردن چشم ها
  • احتمال بروز حساسیت و آلرژی مانند قرمز شدن و خارش پوست سر، بروز جوش های ریز و درشت در پوست سر و ….

چندبار در ماه می توان از شامپو رنگ استفاده کرد؟

با توجه به اینکه این شامپو همان خاصیت شیمیایی رنگ موها را دارند و رنگ مو هم باید هر یک ماه یکبار استفاده شود چرا که استفاده مرتب آن سبب تحریک پوست و در نهایت سرطان پوست می شود. بنابراین استفاده روزانه شامپوهای برطرف کردن سفیدی مو هم می تواند باعث تحریکات پوستی پرخطر شود.

استفاده از شامپو رنگ
استفاده از شامپو رنگ

چه کسانی نباید از شامپو رنگ مو استفاده کنند؟

افرادی که به رنگ های شیمیایی حساسیت و یا آلرژی دارند، بهتر است قبل از استفاده از شامپو رنگ، تست حساسیت را انجام دهند. خانم های باردار بهتر است از این شامپوها استفاده نکنند، زیرا ممکن است عوارض مختلفی برای جنین و همچنین مادر به همراه داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =