پسوریازیس و آرایش و پوشش مناسب

70

چگونه روی قسمت های مبتلا به پسوریازیس را با روش مناسب پوشش دهیم؟

 • پلاک های پسوریازیسی را پوشش دهید

مهم نیست که پلاک های پسوریازیس روی صورت شما باشند یا روی قسمت هایی از بدنتان، درهر صورت این پلاک ها و ظاهر آنها میتوانند باعث خجالت و‌یا کم‌رویی شما بشوند. اما راه حلهایی وجود دارد که با انجام آنها و پوشش دادن آثار پسوریازیس می توانید احساس مطلوب تری نسبت به پوست خود داشته باشید. با رعایت چند نکته و راهکار و کمی هم تمرین میتوانید پلاکهای پسوریازیس را پوشش دهید و ظاهر پوست خود را یک دست کنید.

پسوریازیس
پسوریازیس
 • با یک پاک کننده شروع کنید

قدم اول، شستن صورت با یک شوینده مناسب که توسط پزشک و یا با مشاوره داروساز توصیه شده، می باشد. یک حوله کوچک یا لیف نرم را برای پاک کردن صورت استفاده کنید تا کمک به ریزش پوسته ها کند. مهم است که این اسکراب انجام بگیرد تا اگر پوست شما ، صاف و یکدست نشود، پوشش دادن قسمت موردنظر با مواد پوشاننده ، یک ظاهر کیکی شکل پیدا میکند که مطلوب نخواهد بود.

 • استفاده از مرطوب کننده

محل مورد نظر رابا یک لوسیون بدون اسانس، هیپوآلرژنیک و یکنواخت، آبرسانی کنید و ده دقیقه لوسیون را روی پوست رها کنید. با این روش پوست خشک موجود را ، مرطوب میکنید اما نه لغزنده و براق. چنانچه پوست حالت لغزنده داشته باشد، ماده ارایشی جهت پوشش، خوب روی پوست نمی ماند.

 • آماده سازی با پرایمر

پس از آبرسانی کامل محل، زمان استفاده از پرایمر می باشد. در واقع قبل از هر نوع آرایشی، استفاده از پرایمر برای دوام پوشش و آرایش توصیه میشود. در این مرحله چون آماده سازی لازم روی پوست انجام شده ، پرایمر روی پوست ، یکدست پخش میشود و داخل پلاکها نفوذ نمیکند. پرایمر، به شما پوستی یکدست و صاف هدیه میدهد تا پوشش مدنظر خود را روی آن استفاده کنید.

 • استفاده از وسایل پوشاننده یا آرایشی مناسب

اگر هدف شما فقط پوشاندن قرمزی های مربوط به پسوریازیس می باشد ، از وسایل آرایشی خیلی سبک استفاده کنید . چنانچه مدنظر شما پوشش دهی کامل پلاکهای پسوریازیس می باشد ، از وسایل آرایشی با ماندگاری و ضخامت بیشتر استفاده کنید.
نکته: با توجه به حساس بودن پوست ، هر نوع محصول را قبل از استفاده در قسمتی از قسمت نازک پوست تست کنید و به مدت ۲۴ ساعت رها کنید تا مطمئن شوید حساسیت به محصول مورد نظر ندارید.

 • انتخاب رنگ مطلوب

برای انتخاب بهترین رنگ قابل تطبیق با پوست خود، گاهی ممکنه مجبور بشید از مخلوط دو یا حتی سه رنگ از محصول استفاده کنید.
نکته: رنگهای مختلفی از محصول باید در کنار قسمت مبتلا به پسوریازیس تست شود نه روی منطقه مبتلا به پسوریازیس

 • میزان استفاده از محصول

بهترین ابزار اندازه گیری و پخش کردن محصول روی پوست، نوک انگشتان هستند. مقدار کمی از محصول را کف دست بگذارید تا گرم شود . بدین ترتیب محصول به صورت کاملا یکنواخت روی پوست ، حتی در مناطق مبتلا به پسوریازیس، پخش میشود. کم کم ، لایه های نازکی روی لایه اول اضافه کنید تا پوشش و رنگ مطلوب مورد نظر را ببینید.

 • خم و منقبض کردن منطقه مبتلا

چنانچه منطقه مورد نظر در قسمتی از مفصل باشد، به طور مثال روی آرنج یا زانو، در ابتدا مفصل را خم کنید و سپس محصول را استفاده کنید تا در زمان خم کردن و انقباض روی منطقه حالت ترک خورده دیده نشود.

 • استفاده از پودر فیکساتور

بعد از استفاده از محصول طی مراحل اشاره شده، پودر فیکساتور را با برس مخصوص ، روی پوست بزنید و سپس اسپری فیکس کننده استفاده کنید. در صورت در دسترس نداشتن اسپری فیکس کننده از اسپری موی ضدآب هم میتوانید استفاده کنید. سپس دوباره پودر فشرده را مثل یک گرد روی پوست بزنید تا حالت مات به خود بگیرد.

 • همیشه آماده و هوشیار عمل کنید

اگر قصد سفر دارید، یک کیت آرایشی کوچک شامل محصولات قابل نیاز، با خود حمل کنید که در صورت نیاز در هر زمان که لازم باشد، پوشش را دوباره فیکس کنید.

 • پاک کردن پوشش با احتیاط

این روش پوشش دادن ، شما را کمک میکندتا برای چندین ساعت ، پسوریازیس را فراموش کنید، اما فراموش نکنید که شما پوست حساسی دارید و نیاز به توجه و ملایمت دارد. زمان پاک کردن پوشش، از مواد‌پاک کننده مناسب با پایه پترولیوم استفاده کنید تا پوشش را نرم کند که به راحتی قابل شستشو باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − 3 =