از فرآورده اینو فولیک چه می دانید؟ 

34

از فرآورده اینو فولیک چه می دانید؟ 

اینوفولیک چیست و چگونه عمل میکند؟

Inofolic 

اینوفولیک
اینوفولیک

 

مایو اینوزیتول در باروری، کنترل قند خون و تخمدان پلی کیستیک مورد مصرف دارد.

نقش فولیک اسید و مایواینوزیتول چیست؟

اینوفولیک یک مکمل حاوی دو ماده مایواینوزیتول و فولیک اسید می باشد. غذاهایی که ما مصرف می‌کنیم حاوی مایواینوزیتول و فولیک اسید میباشند. در زمانهای پر استرس زندگی مثل تصمیم به بارداری و طول دوران بارداری نیاز به این مواد بیشتر میشود. اینوفولیک عاری از گلوتن و لاکتوز و ژلاتین و مواد افزودنی میباشد.

نقش مایواینوزیتول 

Myo-inositol

 

مایواینوزیتول 
مایواینوزیتول

 

بدن انسان از کربوهیدراتهای مصرف شده در غذا، تولید مایواینوزیتول میکند و این ماده تقریبا در تمامی بافتهای بدن حضوردارد. مایو اینوزیتول پیش ساز اینوزیتول تری فسفات میباشد که یک پیغام بر داخل سلولی برای تنظیم بسیاری از هورمونها مثل هورمون محرک تیروئید و هورمون محرک تخمک گذاری و انسولین میباشد.
در بسیاری مقالات از اینوزیتول به عنوان ویتامین ب ۸ Vitamin B8 یاد میشود.
مایو اینوزیتول احتمال باروری در بانوانی که نابارور هستند و IVF شده‌اند را افزایش می‌دهد. از آنجایی که مایو اینوزیتول در نرمال سازی عملکرد تخمدان نقش دارد در سندرم تخمدان پلی کیستیک مصرف میشود. از طرفی مایواینوزیتول عملکرد انسولین در بدن را بهتر میکند.
متفورمین جز داروهایی می باشد که برای عملکرد بهتر انسولین در بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث کاهش قند خون میشود. اینوزیتول برتری بیشتری نسبت به مت فورمین برای اثر بخشی انسولین نشان داده است.
گاهی اوقات مصرف هم زمان مت فورمین و اینوزیتول توصیه برای کنترل بهتر قند خون توصیه شده است. عوارض جانبی مایو اینوزیتول بسیار ملایم میباشند و در حد تهوع و درد معده و سرگیجه میباشند. عوارض معمولا در مصارف بالاتر از ۱۲ گرم در روز آزار دهنده میشوند. اثر بخشی این ماده سه ماه پس از شروع مصرف ظاهر میشود.
از سوی دیگر به نظر می‌رسد اینوزیتول در بالانس بسیاری از مواد شیمیایی در بدن که به سیستم مغزی ارتباط دارند، نقش داشته باشد. همانند اختلالات پانیک، افسردگی و وسواس.
یکی از نقشهای مایواینوزیتول انتقال چربی در خون می باشد. مایواینوزیتول در دانه های خشکبار و گندم و پرتقال یافت میشود.

زمان مصرف 

 

بهترین زمان مصرف برای اینوزیتول صبح ناشتا قبل از صبحانه میباشد. پس از مصرف بهتر است ۱۵ دقیقه صبر کنید تا وارد جریان خون شود و سپس صبحانه را میل کنید.

تفاوت اینوزیتول با مایو اینوزیتول 

اینوزیتول در واقع یک نوع شکر می باشد که در مغز و بافتهای پستانداران یافت میشود. مایواینوزیتول یکی از ۷ نوع ایزومر موجود از اینوزیتول می باشد.

نقش فولیک اسید 

 

فولیک اسید
فولیک اسید
فولیک اسید یا فولات در عملکرد طبیعی سیستم ایمنی نقش دارد و نیز در رشد بافت های مخصوص دوران بارداری رل بازی میکند. بسیار مهم میباشد که مواد غذایی حاوی فولات مصرف شوند زیرا بدن این ویتامین حیاتی را به تنهایی درست نمیکند. فولیک اسید در سبزیجات و کلم ، میوه ، بنشن و فراورده های گوشتی، دانه سویا، زرده تخم مرغ و جگر وجود دارد.

میزان مصرف اینوفولیک 

فرآورده اینو فولیک حاوی ۲۰۰۰ میلی گرم از مایو اینوزیتول و ۲۰۰ مایکروگرم فولیک اسید می باشد.
مصرف دو ساشه در روز در یک لیوان آب و با فاصله ۱۲ ساعت ، نیم ساعت قبل از وعده غذایی توصیه شده است.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 6 =